for sale

Posiadłość

Posiadłość leśna o powierzchni 2,7 Ha. U schylku lat 20-stych XX wieku Mieczysław Iwaszkiewicz Dyrektor Huty Ostrowiec będącej w Centralnym Okręgu Przemysłowym tzw. COP nabył posiadłość od Hrabiny Marii Wielkopolskiej, a następnie w latach 30-tych przekazał ją na rzecz swojej córki Janiny Mostowicz, od której to nasza rodzina odkupiła tą posiadłość w 1968 roku.

 

Teren porośnięty jest lasem sosnowym, od wschodu płaski, od zachodu i północnego zachodu schodzi ostrym spadkiem w kierunku doliny rzeki Kamiennej. Rozcięty jest niewielkim zagłębieniem wąwozu tworząc tym samym dwukulminacyjność wzgórza, z którego roztacza się widok na rzekę Kamienną oraz panoramę Gór Świętokrzyskich.

 

Na terenie posiadłości znajduje się dom jednorodzinny z białej cegły podpiwniczony z użytkowym poddaszem o pow. 200m2, kryty dachówka ceramiczna. W sąsiedztwie znajduje sie "domek myśliwski" o zrębie drewnianym parterowy o pow. 40 m2.

 

Działka posiada bezpośredni dojazd od jednej z głównych ulic Ostrowca Św. ul. Stefana Żeromskiego. O niepowtarzalności tej posesji decyduje fakt ze znajduje się w centrum miasta pozostając jednocześnie w stu procentach działka leśna pełna flory i fauny typowej dla tego terenu.

 

Linki

 

mapa geodezyjna

 

Szczegóły posiadłości

Powierzchnia: 2,7 Ha
Budynki: 200m2 i 40m2
Położenie: na wzniesieniu
Typ: budowlana, leśna

Lokalizacja

Posesja położona jest w Ostrowcu Świętokrzyskim przy jednej z głównych ulic miasta - ul. Stefana Żeromskiego.

Ostrowiec Świętokrzyski położony jest w odległości:

realizacja:dwarazy.com